dresi za nogomet– Kapetan Napolija Giovanni Di Lorenzo je z osupljivim zadetkom pomagal prvaku Serie A, da je v nedeljo premagal 10-članski milanski Inter s 3:1 in končal niz osmih zmag nerazzurrov.

Di Lorenzo je zadel pet minut pred koncem, kmalu potem, ko je Romelu Lukaku izenačil za Inter, ko je izničil prvi gol Andréja Anguissa.

Inter je moral večino tekme igrati z 10 igralci, potem ko je bil tik pred odmorom po drugem rumenem kartonu izključen vezist Roberto Gagliardini.

To je bilo prvič v zgodovini, da je Napoli vsaj enkrat v sezoni premagal ostalih 19 ekip Serie A.

Inter je ostal dve točki nad petim AC Milanom v tesnem boju za najboljše štiri.

Inter je bil poln samozavesti, potem ko je v torek premagal Milan z 1:0 in napredoval v finale lige prvakov prvič, odkar je leta 2010 pod vodstvom Joséja Mourinha zmagal v tem tekmovanju, skupaj z ligo in italijanskim pokalom.

Na stadionu Diego Armando Maradona je bilo fantastično vzdušje, navijači Napolija pa še vedno proslavljajo prvi naslov ekipe po 33 letih.

Inter se je štiri minute pred odmorom zmanjšal na 10 igralcev, ko je Gagliardini, ki ga je sodnik že opozoril, prejel drugi rumeni karton in izključen.

Napoli je oblegal vrata Interja in to se je na koncu obrestovalo v 67. minuti, ko je Piotr Zieliński žogo podal do Anguisse, ki jo je dvignil in jo z zasukom z voleja sprožil v spodnji desni kot.

Vseeno pa je 10 igralcev Interja uspelo izenačiti osem minut pred koncem, ko je Lukaku z nogo izbil predložek Federica Dimarca z leve v spodnji skrajni kot, kmalu za tem, ko je bil Giovanni Simeone drugi gol za Napoli, ki je bil ostro izključen.

Toda Napoli je tri minute pozneje na osupljiv način vrnil prednost. Di Lorenzo je kontroliral žogo, skočil nekaj korakov naprej, preden jo je z 20 jardov dvignil v zgornji levi kot.

Gianluca Gaetano je s svojim prvim golom za Napoli v sodnikovem dodatku zapečatil rezultat.

SKORAJ TAM

Lazio je tik pred vrnitvijo v ligo prvakov.

Ciro Immobile si je pri zmagi z 1:0 proti Udineseju prislužil in zadel enajstmetrovko v drugem polčasu in Laziu pomagal dvigniti štiri točke nad Milan. Igralci in osebje Udineseja so bili besni, saj so verjeli, da je Immobile golob.

33-letni Immobile je bil vpleten v 200 zadetkov za Lazio – dosegel je 162 in prispeval 38 podaj.

Lazio je v vrhunskem evropskem klubskem tekmovanju nazadnje igral v sezoni 2020/21, ko ga je v osmini finala izločil Bayern München.

Lecce in Spezia sta odigrala neodločeno 0-0, kar nobeni strani ni naredilo nobene usluge v njunih poskusih, da bi se izognili padcu, ampak matematično izločili Cremonese.

Ker sta Sampdoria in zdaj Cremonese izpadla, se bo tekma za izogibanje končnemu mestu med zadnjimi tremi končala tik pred koncem.

Verona trenutno zaseda 18. mesto, vendar je le eno točko za Spezio in tri za nogometni dresi Brazilija.

Fiorentina se je pripravila na sredo v finalu italijanskega pokala proti Interju z neodločenim rezultatom 1:1 v Torinu.