Nedeljski madridski derbi obljublja, nogometni dresi za otroke da bo vplival na vrh La Lige, saj Barcelona beži pred zagrizenim tekmecem Real Madridom z možnostjo, da se ta konec tedna pomakne za sedem točk. Sosed Atletico za Los Blancos zaostaja dve točki in bo užival v priložnosti, da morebitno prehiti moške Carla Ancelottija z zmago na stadionu Metropolitano, toda ob porazu bi lahko za svojimi hudimi nasprotniki zaostajali za pet točk, kar bi prineslo precejšnjo prednost za tako Barca kot Real v smislu tekme za naslov med njima. Kylian Mbappe je bil že izključen iz te tekme, tako da bo moral počakati na svoj prvi okus derbija v španski prestolnici in treba je omeniti, da so branilci naslova neporaženi že skoraj eno leto, zadnji poraz pa so doživeli proti Atletiju. Ne samo, da je to drugo proti tretjemu, ampak je zelo malo med obema stranema, saj ju ločita le dve točki in trije goli, pri čemer je obramba gostiteljev močnejša od zadnje linije gostov, čeprav je gostujoči napad močnejši od domačega.

Kako bo Real brez Kyliana Mbappeja?

Obstaja nekaj pozitivnih načinov, kako opozoriti na Mbappejevo odsotnost, toda ena od možnih koristi, ki bi izhajala iz time outa francoskega superzvezdnika, je večje število minut, ki bi jih morala Rodrygo in Endrick dobiti v naslednjih nekaj tednih. Ancelotti je še vedno razvajen glede izbire v napadu, Vini Jr. pa lahko celo zasede svojo najljubšo vlogo, ne da bi mu bilo treba preveč skrbeti za tekmovanje na igrišču z Mbappejem glede na njun podoben stil igre. Tudi Ancelotti mora biti previden zaradi vprašljive pripravljenosti Judea Bellinghama od začetka sezone, saj se obeta še ena dolga sezona in težka bitka, da bi že nadomestil Barco. V tem pogledu bi lahko vrnitev k temu, kar je v zadnji kampanji delovalo tako dobro, koristilo Realu, saj si ne more privoščiti še enega počasnega kazanja, kar je bil trend do zdaj, saj si Mbappe vzame čas za prilagajanje kljub nekaj spoštljivim številkam posamično in skupaj.
Bo Atleti uporabil Juliana Alvareza kot rezervnega igralca?

Dosedanja zgodba argentinskega reprezentanta pri Atleticu je bila podobna tisti iz njegovega časa pri Manchester Cityju, pri čemer je njegova dva gola dosegla kot zamenjava, njegova glavna minuta pa ni prinesla toliko. Antoine Griezmann je do zdaj ostal ustvarjalno središče moštva z dvema goloma in tremi podajami, pri čemer je eden od teh dosegel Alvareza za enega od teh dveh golov ta sredi tedna pri pozni zmagi z 1:0 nad Celto Vigo. Marcos Llorente je bil glavni prejemnik te ustvarjalnosti z dvema goloma, ki ga je dosegel Griezmannov težki presadek, in to se vnaša v to idejo, da bi lahko bil Atleti na tej tekmi boljši, ko je Alvarez vstopil s klopi v zadnjih 30 minutah in izkoristil utrujeni Real, ki je že morajo biti pozorni na zbrane minute svojih zvezdnikov.

Atletijeva obramba proti Realovemu napadu

Številke so pred tem navdušujoče, Dresi Real Madrid saj so Mbappejevi goli precej zgovorni, saj so bili trije od njegovih petih do zdaj enajstmetrovke, kar ponazarja pravo naravo njegovega težavnega začetka življenja z Realom v La Ligi, ki je morda zamolčan zaradi številke so videti dokaj ugledne. Če od skupnega seštevka Los Blancosov odštejete te tri udarce z točke, potem je razlika v golih Reala in Atletija izenačena in močnejša obramba domačih resnično začne šteti nekaj več. Ker so do zdaj prejeli dva zadetka manj, če lahko varovanci Diega Simeoneja obdržijo ponovni napad Reala, potem bi lahko bila na kartah še ena tesna zmaga, saj Mbappeja ni in se bodo morali vrniti na lansko postavitev v korist Atletija v tekmi s tako visokimi vložki.