otroški nogometni dres Manchester United je v torek na Old Traffordu izgubil z 1:0 proti zmagovalcu skupine Bayernu iz Münchna, zaradi česar so njegove možnosti za napredovanje v osmino finala Lige prvakov majhne, ​​kar je še dodatno povečalo že tako težko sezono za ekipo Erika ten Haga. Še več bolečine.

Trikratni evropski prvaki morajo v torkovem skupinskem finalu premagati Bayern in upajo, da se bo dvoboj Köbenhavna z gostujočim Galatasarayem končal neodločeno.

Nobena od teh stvari se ni zgodila, saj je Kingsley Coman streljal od blizu v 70. minuti za Bayern, ki je s 16 točkami ostal neporažen v skupini A, medtem ko so veseli gostujoči navijači v zadnjih sekundah vzklikali “Nogomet. Pojdi domov”.

“Ni nam uspelo in to moramo sprejeti ter se iz tega učiti,” je za TNT Sports povedal Nizozemec Ten Hag.

“Delali smo napake. Danes je bila to zelo dobra predstava. Ne bi smeli izgubiti, a smo izgubili tekmo.”

“Na koncu ni bilo dovolj dobro.”

United je zbral le štiri točke in četrto mesto ni pomenilo nobene tolažbe za uvrstitev v končnico lige Europa, ob zadnjem žvižgu pa so odjeknili žvižgi.

Kopenhagen je na Danskem zmagal z 1:0 in se z 8 točkami uvrstil v izločilne boje Lige prvakov, Galatasaray pa je s 5 točkami zasedel tretje mesto v končnici Lige Evropa.

United je dobil samo eno od šestih tekem v skupini in njihovi upi za napredovanje so ogroženi, potem ko so 29. novembra dvakrat zapustili vodstvo z dvema goloma pri remiju z Galatasarayjem s 3:3.

Bayern je na zadnji tekmi v Münchnu premagal Manchester United s 4:3 in si zdaj zagotovil prvo mesto v skupini.

Poveljnik udari

Koeman je z lahkoto zadel v prostor v kazenskem prostoru Uniteda, ker ni bilo branilcev Uniteda, ki bi ga lahko ujel, je Harry Kane le z rahlo podajo našel Francoza, krilni igralec Bayerna pa je žogo poslal mimo vratarja Andrea Onane.

“Dobro je,” je Kane povedal za TNT. “Čutil sem, da nadzorujemo igro in imamo boljše priložnosti. Bili smo klinični in vedeli smo, da jih lahko ob hitrih prehodih poškodujemo.

“Vedno je težko, ko si dosegel vrh in končal tekmo, vendar smo imeli dobro motivacijo. Danes je bilo super zmagati. Imamo dovolj kakovosti, da pridemo daleč v tej tekmi. To je to. Naša ambicija je zmagati Liga prvakov.”

15 golov Uniteda je največkrat prejeta angleška stran v letošnjem skupinskem delu.

To je bil šesti klubski izstop iz skupinskega dela in prvi po sezoni 2020-21, šele drugič, ko so končali na dnu skupinskega dela po sezoni 2005-06.

Deset Haagov je to sezono doživelo 12 porazov v 24 tekmah v vseh tekmovanjih, v soboto pa izgubilo proti Bournemouthu s 3:0 in ostalo šesto v Premier ligi.

Na vprašanje, ali se bo z obžalovanjem ozrl na pot svoje ekipe v Ligi prvakov, je Ten Hag dejal: “Ne obžalujem. Tega nismo storili, a to moramo sprejeti. Moramo se učiti iz tega.

“V ligi prvakov smo igrali dober nogomet. V Premier ligi moramo doseči nekaj dobrih predstav.”

United je imel samo en strel na gol, a je imel več priložnosti za gol, vključno z dvema, ki jih je dal Bruno Fernandes v začetku drugega polčasa. Kapetan Uniteda je streljal z roba kazenskega prostora krepko čez prečko, drugič pa mimo vratnice, obakrat pa je razočarano naredil grimaso.

Bila je nesrečna noč, saj je United zaradi poškodbe dimelj v 40. minuti izgubil tudi osrednjega branilca Harryja Maguireja.

Koebenhavn si je v torek z golom v drugem polčasu in izključitvijo zagotovil drugo mesto v skupini A z domačo zmago nad Galatasarayjem z 1:0, kar je klub prvič v več letih popeljalo v izločilne boje Lige prvakov. kot desetletje.

Reilagerjev gol je popestril mrzlo noč, ko je Danska z disciplino in vztrajnostjo napredovala iz skupine, kjer so mnogi strokovnjaki pričakovali, da bo na dnu razpredelnice.

Pozni Ceballos se je pridružil Real Madridu, ko je premagal Union Berlin s 3:2

Nogometaš Real Madrida Dani Ceballos je v 89. minuti dosegel zmagovalni gol, ko je Nemčija premagala Union Berlin s 3:2 in osvojila naslov Lige prvakov v skupini C v torek, ko je Nemčija v šestih tekmah napredovala do šestih točk. Zmaga, s katero se je končala njihova evropska turneja.

Domači so začeli odlično, vratar Real Madrida Kepa Arrizabalaga je z eno roko odlično obranil Kevina Behrensa iz bližine po samo 55 sekundah.

Espanyol je odgovoril z glavo Joseluja v 16. minuti, ki se je odbila od prečke, streljal pa je tudi v 43. minuti, preden je Luka Modrić v 45. minuti zadel enajstmetrovko, ki jo je ubranil Frederic Longno.

Namesto tega so bili gostitelji tisti, ki so zadeli v dramatičnem koncu prvega polčasa, Kevin Volland pa se je zadržal na napaki Davida Alabe in zadel v sodnikovem dodatku.

Union mora zmagati, da bi si pridobil možnost za uvrstitev v Evropsko ligo, a pritisk na njih narašča.

Ronaldo iz Uniona jim je znova priskočil na pomoč v 55. minuti, ko je z glavo iz bližine zabil Rodriga, šest minut pozneje pa je Danca premagal Joselu z glavo na daljši vratnici.

Napadalec Nogometni dresi Real Madrid je v 73. minuti znova zadel z glavo, tokrat na bližnjo vratnico po odličnem prodoru in predložku Frana Garcie, a je Nemec v 85. minuti preko Alexa Kralja zadel zadetek z nizkim strelom in izenačil. .

Zmago je na 89. tekmi zapečatil Ceballos, s čimer je Real Madrid zbral 18 točk, v izločilne boje pa je napredoval tudi Napoli z 10 točkami. Na tretjem mestu je Braga s 4 točkami, Union pa na dnu z 2 točkama.