nogometni dresi slovenija Slab začetek sezone Manchester Uniteda se je v sredo resno poslabšal, ko so v četrtem krogu pokala Carabao doma izgubili s 3:0 proti Newcastle Unitedu.

Trener Manchester Uniteda Erik ten Hag je bil izžvižgan z igrišča, potem ko je njegova ekipa v nedeljo izgubila proti Manchester Cityju na Old Traffordu s 3:0, pri čemer je bil Nizozemec pod hudim pritiskom in videti je bil zelo šokiran.

“Vedeli smo, da ni dovolj dobro,” je Ten Hag povedal za Sky Sports. “Moramo prevzeti odgovornost za to in jaz moram prevzeti odgovornost za to. Nismo imeli predstave in žal mi je zaradi oboževalcev.”

V ponovitvi letošnjega finala Wembleyja je United zmagal z 2-0, z goloma Miguela Almirona in Lewisa Halla pa je Newcastle United ob polčasu vodil z 2-0, nato pa je Joe Willock povečal vodstvo in zlahka napredoval v četrtfinale.

V 28. minuti je po podaji Tina Livramenta zadel Almiron in Newcastle je povedel, Paragvajec pa je žogo izstrelil mimo vratarja Andrea Onane.

Osem minut kasneje je vodstvo podvojil Hall, ki je po slabem strelu z voleja streljal v daljši kot, agonija domačih navijačev pa se je nadaljevala, ko je Willock pred uro prebil obrambo in streljal v spodnji kot.

“Mislim, da se duh ekipe pokaže v uspešnosti, enotnosti in povezanosti,” je dejal glavni trener Magpies Eddie Howe.

“Zelo težko je biti, da bi dosegli gole, ki smo jih dosegli, in samo način, kako je bilo izvedeno, me je res osrečil.”

United je izgubil osem od zadnjih 15 tekem v vseh tekmovanjih in pet od prvih 10 domačih tekem prvič po letih 1930-31. Prvič so izgubili pet od prvih 10 tekem Premier lige.

West Ham je na londonskem stadionu premagal Arsenal s 3:1 po zaslugi zadetkov Mohameda Kudusa in Jarroda Bowena ter avtogola branilca Bena Whitea.

“Resnično sem razočaran in prevzemam odgovornost za to,” je povedal šef Arsenala Mikel Arteta za Sky Sports. “Ni bilo dovolj dobro. Nismo dovolj tekmovali. Na splošno nismo bili niti približno tam, kjer bi morali biti. raven prikaza.”

Martin Odegaard je v 96. minuti poskrbel za zadetek, a je bilo za goste prepozno.

Z goloma Codyja Gakpoja in Darwina Nuneza je devetkratni prvak Liverpool dosegel rekordno zmago nad Bournemouthom z 2:1. Nunezov gol je bil njegov tretji v zadnjih treh nastopih za Redse.

Dresi Chelsea za otroke je premagala Blackburn z 2:0, Everton je s 3:0 odpravil Burnley, Fulham pa britansko prvenstvo Ipswich s 3:1.

League One Port Vale, ki je v torek premagal Mansfield Town z 1:0, je najnižje uvrščena preostala ekipa. Prvenstveno moštvo Middlesbrough je prav tako premagalo Exeter City s 3:2 in se uvrstilo v četrtfinale.