Lamine Yamal dresi Španija je rekordno četrtič postala evropski prvak, zahvaljujoč zmagi z 2:1 nad Anglijo v Berlinu v nedeljo in La Roji četrti naslov evropskega prvaka – enkrat več kot gostiteljica Nemčija. Nico Williams je začel gol v drugem polčasu, potem ko ga je izenačil Lamine Yamal in tik po tem, ko je Španec videl zamenjavo ključnega moža Rodrija zaradi poškodbe.

Ena od dveh ključnih obramb Jordana Pickforda je Yamalu onemogočila cilj, ki bi bil cilj, da bi dosegel 2-0, in videti je bilo drago, ko je Cole Palmer le nekaj minut po prihodu na Olympiastadion dosegel cilj. Zdelo se je, da bo drugi Pickfordov postanek, da bi preprečil Yamal, pomagal Trem levom, da obrnejo tok, saj se je zdelo, da nepričakovane spremembe Garetha Southgatea spreminjajo igro.

Vendar pa je Luis de la Fuente opazoval, kako njegova španska ekipa izvaja zanič udarec, ko je nizko žogo Marca Cucurelle napadel še en rezervist – Mikel Oyarzabal – ki je udaril mimo Pickforda in obnovil špansko vodstvo. Sledila je nadaljnja drama, medtem ko je Anglija iskala izenačenje, je Dani Olmo z glavo zadel s svoje linije in obdržal Špance v prednosti, v nemški prestolnici pa je bilo dovolj.

Španija ima zdaj štiri trofeje Henrija Delaunayja in to je njihov tretji po letu 2008, kar pomeni, da so trije od zadnjih petih šli v La Rojo. Kar zadeva Anglijo, sta to dva zaporedna finalna poraza in prihaja z občutkom, da nekaterih Southgatovih moštev ne bo tam za naslednjega, kar bi lahko veljalo tudi za samega angleškega taktika.

S španskim zmagoslavjem se je končal poletni turnir, nogometni dresi otroški ki je imel svoje trenutke, vendar je bil brez pravega tekmeca De la Fuentejevim možem v smislu prepričljive narave njihovega uspeha. Angleži so imeli srečo, da so prišli tako daleč po precej povprečni akciji, ki je zares zaživela šele v izločilnih fazah.