otroški nogometni dres Manchester City je Chelsea remiziral v trilerju z osmimi goli, ko sta drugouvrščeni Liverpool, vodilni v Premier ligi, Manchester City in Chelsea remizirala s 4:4 na Stamford Bridgeu, nekdanji mladenič Manchester Cityja Cole Palmer pa je v nedeljo zadel v sodnikovem dodatku. izenačil rezultat za državo gostiteljico.

Zmaga Chelseaja s 4:1 nad Tottenhamom Hotspurjem, ki igra devet igralcev, jih je v ponedeljek že drugič ta teden pahnila v izjemen boj, tokrat pa so poskrbeli za izjemen obračun s prvaki.

Manchester City, s Haalandom, ki je dvakrat zadel, enega z bele točke, je konec tedna dosegel 28 točk prednosti pred Liverpoolom, ki je premagal Brentford s 27-3-0, medtem ko je Arsenal v soboto premagal Brentford Burnley.

Mohamed Salah je postavil še en strelski mejnik za Liverpool, saj je dvakrat dosegel 200 golov v angleškem nogometu in postal prvi igralec v zgodovini kluba, ki je zadel na svojih prvih šestih domačih ligaških tekmah v sezoni. Igralci, ki so v povprečju dosegli gole.

Aston Villa je premagala Fulham s 3:1 in tako izenačila 40-letni rekord kluba s 13 zaporednimi zmagami v domači ligi.

Tomas Soucek iz West Hama je končal niz brez zmage s poznim strelom z glavo proti Nottingham Forestu s 3-2 zmago nad Brighton in Hove Albionom v ligi. Rezultat 1-1 je niz brez zmage v ligi podaljšal na šest tekem. Sheffield United je remiziral 1.

Chelsea in Manchester City sta v nedeljo odigrala dobro klasiko, pri čemer je ekipa Mauricia Pochettina znova pokazala, da se je začela popuščati po povprečnem začetku sezone.

Manchester City je začel zadetek, ko je španski branilec Marc Cucurella potegnil Haalandov dres, da bi priznal enajstmetrovko, ki jo je preveril VAR, Norvežan pa jo je hladnokrvno izvedel v 24. minuti.

Chelsea je izenačil pet minut kasneje z glavo 39-letnega brazilskega branilca Thiaga Silve, nekdanji napadalec Manchester Cityja Raheem Sterling pa je po 37 minutah premagal Chelsea, ko je izkoristil popotnico Josca Gvaldiola.

Manuel Akanji je izenačil z glavo v sodnikovem dodatku prvega polčasa, Haaland je dvakrat zadel minuto po nadaljevanju, Nicholas Jackson pa je dosegel hat-trick za Chelsea proti Tottenhamu.

Zdelo se je, da je City zmagal z golom Rodrija v 86. minuti, vendar je prišlo do preobrata na koncu, ko je Ruben Dias v kazenskem prostoru naredil prekršek nad Armandom Brojo, Palmer pa je ostal miren, preden je zaigral. Prisluži si eno točko ekipi.

“Masivni igralci”

“Vemo, kako težko je priti sem z ekipo, ki so jo sestavili,” je dejal Rodri iz Manchester Cityja. “Podpisali so veliko igralcev. To ni bila naša najboljša predstava danes. Na koncu smo osvojili štiri točke, vendar smo naredili tudi nekaj napak.”

Na Anfieldu je bilo veliko bolj mirno, saj je Liverpool po zaslugi še enega Salahovega prispevka potisnil naravnost v boj za naslov.

“To je noro,” je dejal Klopp o 31-letnem Salahu, ki je v tej sezoni na 12 ligaških tekmah dosegel 10 golov. “200. gol Anglije, kajne? Super, danes super tekma.”

Aston Villa je zlahka premagala Fulham z goloma Johna McGinna in Ollieja Watkinsa ter avtogolom Anthonyja Robinsona.

Villa Park je postal bastion za Unaija Emeryja, saj se je njegova ekipa pridružila Liverpoolu in Otroški nogometni dresi Manchester City kot edini ekipi, ki sta to sezono zmagali v vsaki domači ligi.

“Smo med prvih pet in mislim, da je čas za uživanje in globoko analizo, kako se lahko izboljšamo, tudi če zmagamo,” je dejal Emery.

Soucek iz West Hama je zapečatil točke za kladiva, ki so štiri ligaške tekme brez zmage, potem ko so prejeli udarec iz kota od Jamesa Ward-Prowseja.

Zmaga je premaknila Hammerse na deveto mesto s 17 točkami iz 12 tekem, Forest pa je na 15. mestu s 13 točkami.

Brighton in Hove Albion je bil zmanjšan na 10 mož, potem ko je vezist Mahmoud Dahoud prejel rdeči karton.

Simon Adingra je dosegel zgodnji gol za Brighton, toda Dahoud je bil izključen, ker je udaril po nogi Bena Osborna, kar je Unitedu omogočilo, da je izkoristil avtogol Adama Adama Websterja in izenačil rezultat.

Brighton je osmi, Sheffield United pa 19. z le eno zmago.